Harmonijne Relacje – Wysokie Wibracje czy Uziemienie?

Harmonijne Relacje – Wysokie Wibracje czy Uziemienie?

Uziemienie, czyli połączenie z Energią Ziemi, jest przez niektórych traktowane jako stan mający mniejszy wpływ na rozwój osobisty,
otwarcie się na duchowość i połączenie z boskością.
Dużo większą wagę przywiązuje się do Energii Kosmosu, jako tej w bezpośrednim sąsiedztwie z poszukiwaną przez nas świętością (jakąkolwiek ma ona formę i nazwę dla każdego z nas). Jednak to właśnie dzięki Energii Ziemi jesteśmy w stanie w pełni doświadczyć relacji z innymi ludźmi i istotami żywymi, co jest esencją naszego życia na Ziemi.

Początek czyli fascynacja wysokimi wibracjami

Moja droga w odnalezieniu pasji, jaką jest dla mnie channeling, jest dosyć krótka ale intensywna.
Na początku mojego duchowego rozwoju zachłysnęłam się wysokimi wibracjami.

Okazało się od razu, że mam naturalny dar do natychmiastowego windowania się do góry.
Potrafiłam szybko z niższych cięższych emocji typu żal, strach czy poczucie niesprawiedliwości, wejść w emocje wibrujące wysoko energetycznie czyli wdzięczność, radość czy lekkość. Rzeczywiście od kiedy pamiętam to nigdy nie umiałam przebywać długo w tych niższych emocjach i od razu jakaś siła mnie ciągnęła do góry.
To było dla mnie bardzo ważne odkrycie, które pozwoliło na intensywny rozwój w zakresie energetycznym i duchowym,
na odpowiednie w lekkości i miłości puszczanie intencji i często natychmiastową ich manifestację.

Wysokie wibracje zmieniły moje widzenie rzeczywistości, upewniły mnie w przekonaniu, że to ja kreuję mój świat, że moja uwaga ma się przede wszystkim skupiać na mnie i że wszystkie odpowiedzi na moje pytania znajdują się we mnie, a nie w świecie zewnętrznym.

Utwierdziły w przekonaniu, że dzięki mnie zmienia się świat zewnętrzny, a nie odwrotnie. Stan bycia w wysokich wibracjach to nic innego jak bycie w zgodzie ze samym sobą i tym samym ze światem zewnętrznym. Więcej o tym piszę na swoim blogu: Tutaj

\
Dołącz do Nas już dziś! TUTAJ

Brak równowagi energetycznej

Jednak to, co mnie tak zafascynowało, oderwało mnie od Ziemi.
Dlaczego?

Bo jak już raz się poleci wysoko to nie chce się schodzić na dół. Czym to się u mnie przejawiało? Totalnym skupieniem na sobie.
Jasne, warto być w życiu egoistą ale nie jestem na bezludnej wyspie, mam rodzinę i moim zadaniem tutaj na Ziemi jest współistnienie z innymi ludźmi poprzez relacje z nimi.

Wysokie wibracje spowodowały, że już zupełnie nie chciało mi się zauważać i wchodzić w kontrasty czyli mierzyć się z sytuacjami problematycznymi.

Channeling terapeutyczny i moje odkrycie

Wtedy pojawił się channeling terapeutyczny. Jak tylko zobaczyłam kurs Ewy to wiedziałam, że to do mnie woła, że chcę na to iść i doświadczyć channelingu. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę! Channeling jest niesamowitym przeżyciem, które uwrażliwia na siebie i innych. A co za tym idzie, uwrażliwia także na kontrasty i nie pozwala się od nich odwrócić, tylko zaprasza do zmierzenia się z nimi ku wzrostowi.

Bo czym jest nasze życie?

Ciągłym rozwojem i wzrostem. Jeśli ktoś uważa, że jego rozwój jest zakończony to w zasadzie nie pozostaje mu nic innego jak zakończyć podróż na Ziemi.
Na warsztacie przyszło do mnie, że cudownie jest latać w Kosmosie ale tak samo ważne jest połączenie z Ziemią, z jej energią.

Dlaczego jest to takie istotne?


Skoro moja dusza wybrała życie tu na Ziemi, jestem z tą Planetą nierozerwalnie połączona, ona jest moją oazą, przystanią, domem. Tu jest moja tożsamość, tu są moje siły witalne i Energia Ziemi. To z niej biorę moją moc.
Jak jestem zmęczona, przepracowana, przebodźcowana lub po prostu mierzę się z kontrastem to najchętniej idę na spacer do lasu, parku, w przyrodę, gdzie otaczają mnie drzewa, trawa i ptaki, gdzie mogę złapać dystans i naładować się energetycznie. Ziemia jest na wyciągnięcie ręki (czy raczej w zasadzie stopy;)), mogę jej dotknąć, poczuć jej zapach, zachwycić się jej pięknem.

Dlatego uziemienie jest tak bardzo ważne. Powoduje zwiększenie pewności siebie, poczucie stabilności życiowej, jasność świadomości i bycie w uważności, na tu i teraz. Dzięki temu mogę przeżyć moje życie w pełni, a moje relacje z ludźmi są autentyczne.

No to co mają z tym wspólnego relacje?

Żyjemy na Ziemi wśród innych ludzi i nasze relacje z nimi są podstawą naszego istnienia.
Nie zbudujemy ich właściwie jeśli w oderwaniu od rzeczywistości będziemy w wiecznym połączeniu z Energią Kosmosu.

Naszym przeznaczeniem jest otworzyć się na innych i być w tym jak najbardziej autentycznym.
To zapewni nam Energia Ziemi, która nas zbalansuje, ściągnie na Ziemię „ustawi do pionu”. A pionizacja jest tym idealnym stanem przepływu łączącym nas z Energią Kosmosu i Energią Ziemi jednocześnie. Jesteśmy wtedy drzewem życia.

3 Ćwiczenia na Uziemienie

I na koniec słów kilka o tym jak można się uziemić.
Trzy proste ćwiczenia, które możesz wprowadzić do swojej codzienności

Ćwiczenie nr 1

Stań w lekkim rozkroku na Ziemi, wyprostuj się, ręce swobodnie niech opadają wzdłuż ciała. Patrz w jeden wybrany punkt przed siebie i oddychając równo i głęboko zamknij oczy.

Dalej oddychając równo i głęboko wyobraź sobie, że z Twoich stóp pędzą w dół do samego jądra Ziemi korzenie, docierają do jądra Ziemi (Ty sam możesz sobie wyobrazić jak takie jądro Ziemi wygląda, u mnie ma kolor gorącej żywej lawy). Wyobraź sobie jak tymi korzeniami płynie do Ciebie w górę Energia Ziemi, oddychając wciągaj ją w siebie, w Twoje ciało i poczuj, że jesteś jednością, połączeniem z Ziemią, jak napełnia Cię jej Energia i daje siłę oraz moc.
Oddychając otwórz oczy patrząc w ten sam punkt przed siebie.

Ćwiczenie nr 2

Oddychaj równo i głęboko i patrząc się przed siebie w jeden wybrany punkt poczuj, że Twoja świadomość jest dokładnie za Twoimi oczami.

Uświadomienie sobie tego najczęściej powoduje wyostrzenie obrazu, pełne skupienie, odpłynięcie natłoku myśli i bycie idealnie w momencie tu i teraz.

Ćwiczenie nr 3

Jeśli będziesz z kimś rozmawiać spójrz mu się dokładnie prosto w oczy i przywołaj to poczucie, że Twoja świadomość jest za Twoimi oczami.
W ten sposób nabierzesz ostrości i pełnego skupienia na tej drugiej osobie, dasz jej 100% uwagi i tym samym przekażesz jej, że ją widzisz i słuchasz. To jest także idealny sposób na bycie tu i teraz.

Poza tym, gdziekolwiek jesteś, czy to na spacerze, czy jak prowadzisz samochód albo jak siedzisz w fotelu zauważ co się wokół Ciebie dzieje, jakie dźwięki do Ciebie dochodzą, zapachy lub inne bodźce odbierane zmysłami. Poczuj wdzięczność za ten moment, doceń, że żyjesz i możesz być świadkiem tego co Cię otacza tutaj na Ziemi.


Agnieszka Dietrich, channeling, coaching, mentoring, wsparcie, medytacja i mindfulness
Więcej o specjalistce znajdziesz Tutaj


Po więcej informacji i praktyki zapraszamy na Nasze social media INSTAGRAMA oraz FACEBOOKA i YOUTUBE
Zostańmy w kontakcie!

Copyright © 2024 Duchowi.pl - Znajdź holistycznych specjalistów I wiedzę I miejsca I wydarzenia
Projekt i wykonanie : EGDDesign
Scroll to top