Jak prowadzić firmę w zgodzie ze sobą?

JAK PROWADZIĆ FIRMĘ W ZGODZIE ZE SOBĄ

Duchowi/ Duchowe Zapraszamy na artykuł szczególnie dedykowany specjalistom i specjalistkom na Naszej stronie,
jak i również każdej osobie, która prowadzi lub ma zamiar prowadzić własną działalność.

znajdziecie tutaj tematy takie jak:
– Co kiedy zwątpisz w swoją misję?
– O Pauzie i o tym dlaczego jest niezbędna
– Jak rozpoznasz czy działasz zgodnie ze sobą?

Pamiętasz moment, kiedy postanowiłaś / postanowiłeś otworzyć swoją firmę?
Co Ci wówczas przyświecało?
Jakie idee chciałaś / chciałeś szerzyć?
Jak te początkowe założenia zmieniły się wraz z biegiem czasu?

Ja pamiętam swoje początki. Startując ze swoim biznesem bardzo mocno komunikowałam misję wspierania potencjału małych firm, potem z biegiem czasu zaczęłam mówić o narzędziach (no bo przecież nikt nie rozumie, o co chodzi w tej mojej misji), aż powróciłam do korzeni, czyli do mojej misji. Ten proces zatoczył koło, bo trwało to mniej więcej rok, abym znów uwierzyła w to, co mam do zaoferowania światu w koherencji serca i umysłu.

ZWĄTPIENIE I JAK SOBIE Z NIM RADZIĆ?

Niech pierwszy rzuci kamień ten, który nigdy nie zwątpił w to, do czego został powołany przez samego siebie. Każdy z nas ma swój unikalny potencjał, który karmiony w odpowiedni sposób prowadzi nas w życiu, zarówno tym osobistym, jak i biznesowym. Co dziś można wprowadzić do swojego biznesu, aby działać w zgodzie z tym, co mamy już w sercach i umysłach? Należy pamiętać, że papier przyjmie wszystko, a nasza misja powinna być drogowskazem naznaczającym nam kierunek naszego działania.
Ta misja zawsze wypływa z serca, więc jest częścią nas, co oznacza, że reprezentuje filar działania w zgodzie ze sobą. Trzeba też pamiętać o tym, aby działać intencjonalnie i z wiarą, że to, o co prosimy już zostało nam dane. Wiara w potencjał naszego działania otwiera nam przestrzeń do kreowania naszej rzeczywistości.

O KREACJI I ZATRZYMANIU

To dzięki kreacji na świecie to, co magiczne i pozostające w sferze naszych marzeń ma szansę na manifestację w rzeczywistości. Kreowanie to realizowanie naszego potencjału, który bardzo często wymaga uziemienia. Jak jednak dotrzeć do jego istoty? Czym ten ów potencjał rzeczywiście jest?

Tutaj z pomocą przychodzi koncepcja PAUZY, którą zaczerpnęłam od mojej znajomej Moniki (IG @bliskosc_). To dzięki pauzie, takiemu świadomemu zatrzymaniu w TU i TERAZ jestem w stanie w świadomy sposób połączyć się ze sobą i działać w zgodzie ze sobą. Połączenie ze sobą to taki stan, w którym mamy jasność, co do kierunku, w jakim idziemy, dogłębnie czujemy swoją misję i wartość, którą wnosimy do świata.
Tworzymy je za każdym razem, kiedy intencjonalnie włączamy PAUZĘ – zatrzymujemy się, by podarować sobie moment uważności i łączymy się z przestrzenią serca. Lokujemy swoją uwagę na tym, co aktualnie się wydarza, możemy zaobserwować to, co jest w nas żywe i podjąć decyzję o tym, jak na to odpowiemy. Łącząc się z przestrzenią serca – wchodzimy w przepływ
(Monika Piotrowska IG @bliskosc_).

WAŻNE PYTANIA – JAK ROZPOZNAĆ CZY DZIAŁAM ZGODNIE ZE SOBĄ?

Bycie blisko siebie to także działanie w zgodzie ze swoimi wartościami. Ugruntowanie w wartościach definiuje nasze jestestwo, a to ma wpływ na zaufanie do nas samych. Podejmowanie decyzji w zgodzie z nami to tak naprawdę są pytania:
Czy ufam sobie, że ta decyzja jest tą najbardziej właściwą w tym momencie?
Czy wiem, na jakiej podstawie podejmujesz swoje decyzje?
Skąd one wypływają?
Czy to decyzja z serca, czy raczej jest wynikiem uwikłania w przekonanie, że tak trzeba zrobić?

W działaniu w zgodzie ze sobą duże znaczenie ma obserwacja własnego organizmu i tego, jak reaguje na pojawiające się sytuacje. Wszystkie odpowiedzi mamy już w sobie. Nasze ciało jest pięknym przekaźnikiem tych wszystkich informacji na zewnątrz. Jeśli czujemy radość prawdopodobnie pojawi się odczucie przyjemnego ciepła w brzuchu czy okolicach naszego serca. Jeśli spotkamy się z sytuacją nieprzyjemną, stresującą to z całą pewnością skręt jelit nam o tym zakomunikuje.


Po więcej informacji i praktyki zapraszamy na Nasze social media INSTAGRAMA oraz FACEBOOKA i YOUTUBE
Zostańmy w kontakcie!

Działanie w zgodzie ze sobą to także podążanie za swoimi biologicznymi uwarunkowaniami. Cykliczność kobiety to 28 dni i znajomość poszczególnych faz cyklu może nas w piękny sposób przygotować do działania w zgodzie z własną aktualną mocą. Dla mnie forma kreacji w biznesie, gdzie w czułości i trosce do nas samych realizujemy nasze biznesowe cele zasługuje na Nagrodę Nobla. Podążanie za swoją kobiecą energią i pozostawanie wiernymi sobie wnosi zupełnie inną jakość w prowadzeniu firmy

TECHNICZNE WSKAZÓWKI

To, co dla mnie jest ważne w kontekście prowadzenia swojej firmy w zgodzie ze sobą dotyczy także:

-Cotygodniowych rozmów z własnym biznesem dla własnego biznesu (status biznesowych projektów). Matryca do przeprowadzenia takiego spotkania z własnym biznesem jest w Planerze Rozwoju Biznesu mojego autorstwa, którego darmowa część (ta z tymi pytaniami) dostępna jest do pobrania po zapisaniu się do mojego Newslettera)

-Podsumowań kwartalnych i rocznych (Taki podsumowujący rok 2021 oraz planowanie w pełnej mocy roku 2022 warsztat odbywa się w ramach Leśnej Akademii Biznesu, którą organizuję już 16 stycznia) KLIKNIJ, by dowiedzieć się więcej

-Dziękczynnej afirmacji – dziękowanie w formie dokonanej za to, co mam i za to, co pragnę do siebie przyciągnąć

-Pracy z wizualizacją – przygotowując wizualnie swoją Mapę biznesu wzmacniamy jej moc kreacji i manifestacji (taką Mapę biznesu tworzymy podczas warsztatów Business Board)

-Networkingu podczas spotkań formalnych i mniej formalnych. Rzeczywisty kontakt z drugim człowiekiem to duży zastrzyk endorfin i inspiracji

Artykuł przygotowała Agnieszka Pietraszek
Po więcej informacji i praktyki zapraszamy na Nasze social media INSTAGRAMA oraz FACEBOOKA
Zostańmy w kontakcie!


Agnieszka Pietraszek,coaching, mentoring, wsparcie, szkolenia, warsztaty i kręgi
Więcej o specjalistce znajdziesz TUTAJ

Copyright © 2024 Duchowi.pl - Znajdź holistycznych specjalistów I wiedzę I miejsca I wydarzenia
Projekt i wykonanie : EGDDesign
Scroll to top