Naturalne Oczyszczanie organizmu – Jak je zrobić? Zioła. Samouzdrawianie.

Naturalne oczyszczanie organizmu – Jak je zrobić? Zioła. Samouzdrawianie.

W tym artykule dowiesz się:
Jak żyć w zgodzie z naturą?
Kiedy oczyścić swój organizm?
Skąd się biorą toksyny?
Jak wspomóc ich usuwanie?
Jakie są najlepsze zioła na oczyszczanie?


ZOBACZ TEŻ NASZ WEBINAR ,,Naturalne oczyszczanie organizmu – Jak to zrobić? “

Zaczynamy…

Człowiek z holistycznego punktu widzenia świata to połączenie ciała, umysłu i ducha.
Równowaga tych elementów wpływa na nasze zdrowie, jakość życia, samopoczucie.
Jakiekolwiek naruszenie tego balansu może się przejawiać dysharmonią, obecnością toksyn w organizmie, a w ostateczności chorobą.

Życie w zgodzie z naturą

Z natura jesteśmy połączeni od zarania dziejów, towarzyszy człowiekowi od samego początku dając schronienie, pożywienie,życie. Natura jest obecna i przenika każdą strefę ludzkiego życia. W dzisiejszych zabieganych czasach zapominamy o tym głębokim połączeniu. Stawiamy na postęp technologii, rozwój przemysłu, cyfryzację i zaskakująco szybko rozwijającą się sztuczną inteligencję.

Z jednej strony to znaki dzisiejszego społeczeństwa i rozwój, którego nie można już zatrzymać. Z drugiej strony może ta tęsknota za tym co prawdziwie i dzikie sprawia, że coraz więcej osób wraca do natury, do tradycyjnych metod leczenia, do tego, co jest głęboko zakorzenione w naszym rdzeniu i naszej naturze.
Natura to niezwykły element naszego życia, który nas wspiera, który leczy, a nawet uzdrawia.

Uzdrawiająca moc natury

Natura ma w sobie coś magicznego i kojącego. Spędzanie czasu na łonie natury zmniejsza stres, obniża ciśnienie krwi i poprawia samopoczucie psychiczne. Ludzie, którzy mają dostęp do parków, ogrodów lub otwartych przestrzeni, są zwykle szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani. Świeże powietrze i zieleń potrafią zdziałać cuda dla naszego ciała i umysłu. Poza tym emocjonalne łączenie się z naturą może zwiększyć naszą kreatywność, produktywność i ogólne szczęście.

Samouzdrawianie

Nasz organizm posiada naturalną zdolność do walki z toksynami i oczyszczania, będąc narażeni jednak na tak wielką ilość szkodliwych czynników, nie zawsze jest w stanie przeciwstawić się tak dużej ilości toksyn.
Ciało ma zdolność do samouzdrawiania, ale czasem musimy mu pomóc.

Oczyszczanie jest właśnie takim prostym sposobem, za które nasze ciało będzie wdzięczne.

Regularne pozbywanie się toksyn zapobiega wielu chorobom, daje nam lepsze samopoczucie i utrzymuje nasze ciało w harmonii.

Skąd biorą się toksyny i skąd wiemy, że czas oczyścić organizm?

Obecnie jesteśmy nieustannie bombardowani większą ilością toksyn niż kiedykolwiek wcześniej. Problem polega na tym, że toksyny atakują nas ze wszystkich stron. Są obecne w powietrzu, wodzie, a nawet pożywieniu. Często przyjmowane leki mogą osłabiać działanie wątroby oraz wchłanianie innych cennych mikro i makroelementów.

Zanieczyszczenia przemysłowe, skażenia środowiskowe, trujące metale ciężkie i spaliny choć nie widać gołym okiem to są bardzo niebezpieczne. Równie niekorzystnie działa na nas wszechobecny plastik, wiele kosmetyków z nienaturalnym składem, sztuczne konserwanty i barwniki w żywności, pestycydy i środki grzybobójcze. Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego faktu jak wiele zagrożeń czyha z każdej strony. Mimo, że nie możemy całkowicie uniknąć toksyn, to możemy podjąć kroki w celu ich ograniczenia, pamiętając, że każdy krok posłuży naszemu zdrowiu.

Jakie są objawy nagromadzenia toksyn w organizmie?

Nasze ciało pokazuje nam i daje sygnały czego potrzebujemy. Jeśli czujesz się ciągle zmęczona/y, nawet po porannej kawie nie możesz sobie poradzić z prostym zadaniem, brakuje Ci siły i energii…

Może to czas na oczyszczanie organizmu?
Istnieje bardzo wiele objawów toksyn w organizmie. Jedni reagują rozdrażnieniem, atakami złości, bezsennością inni z kolei są wiecznie zmęczeni, mają bladą, szarą suchą skórę, często wypadają też włosy.
Mogą pojawić się ostrzegające znaki na skórze, problemy ze strony układu pokarmowego czy nerwowego, problemy z koncentracją.

Jak wspomóc wydalanie toksyn z organizmu?

Środowisko, w którym żyjemy powinno być bodźcem do ofiarowania sobie naturalnego wsparcia, aby zneutralizować szkodliwe działanie w jak największym stopniu. Będąc narażonym na powszechne występowanie toksyn w środowisku warto włączyć do swojej codziennej rutyny czynności, które pomagają uchronić się nam przed ich nadmiernie szkodliwym działaniem.

Stopniowe ograniczanie niezdrowego jedzenia i zwiększenie dziennej dawki ruchu to dobry wstęp do detoksu.

Oczywiście eliminacja produktów, które nam nie sprzyjają, odpowiednia dieta pozbawiona sztucznych konserwantów wpływa na stan zdrowia. Istnieje wiele sposobów na oczyszczanie organizmu. Każdy jest dobry, bowiem stymuluje organizm do zwiększonego działania. Są to proste czynności, na które możemy sobie pozwolić każdego dnia. >Możemy wprowadzić odpowiednie czynności pielęgnacyjne jak np. skrobanie języka, płukanie ust olejem, peeling i szczotkowanie ciała, masaż limfatyczny i refleksologię, saunę, aromaterapię. Wielkie wsparcie w oczyszczaniu z toksyn oferuje nam natura, rośliny, a nawet dzikie chwasty, które rosną obok nas.


Po więcej informacji i praktyki zapraszamy na Nasze social media INSTAGRAMA oraz FACEBOOKA
Zostańmy w kontakcie!

Najlepsze zioła na wiosenne oczyszczenie organizmu

POKRZYWA


Działa przeciwzapalnie, oczyści organizm i wzmocni po wiosennym przesileniu. Znana jest z działania moczopędnego, dzięki czemu picie z naparów pomaga nam wypłukać toksyny z ciała.

MNISZEK LEKARSKI


Działa oczyszczająco, odtruwająco i moczopędnie, czyli idealnie na czas wiosennego oczyszczania organizmu. To bardzo dobre zioło dla osób, które potrzebują naturalnego detoksu. Napary z mniszka wspomagają pracę wątroby, usuwają nadmiar wody z organizmu.

BLUSZCZ KURDYBANEK

Jedno z najstarszych ziół polskich wspomaga pracę układu trawiennego, wspiera oczyszczane wątroby, do tego działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie.

PRZYTULIA CZEPNA

Znakomite wsparcie dla układu limfatycznego i węzłów chłonnych. Przytulia jest świetnym wyborem na wiosenny detoks – oczyszcza krew, limfę, drogi oddechowe, rozpuszcza zatory, redukuje stany zapalne i obrzęki.

STOKROTKI

To niepozorne kwiatki kryją w sobie wiele proleczniczych właściwości. Oczyszczają z toksyn, wspierają trawienie, wspomagają pracę zarówno wątroby jak i nerek.

Jak zacząć oczyszczanie ciała?

Wiosna to idealny czas, aby skupić się na oczyszczaniu organizmu, ponieważ jest to sezon odnowy i wzrostu. >Pierwszy etap oczyszczania polega na usunięciu toksyn z organizmu poprzez picie dużej ilości wody, spożywanie świeżych owoców i warzyw oraz stosowanie ziół wspomagających detoksykację.

Drugi etap polega na dostarczaniu organizmowi składników odżywczych i odżywczych poprzez przyjmowanie suplementów, spożywanie zdrowych tłuszczów i białek oraz stosowanie ziół wspomagających układ odpornościowy. Wreszcie trzeci etap obejmuje odpoczynek i regenerację, które można osiągnąć poprzez delikatne ćwiczenia, medytację, głębokie oddychanie i przebywanie na łonie natury.

A jak zaczęła się moja przygoda z naturą i naturoterapią?

Natura była mi bliska od zawsze. Miałam to szczęście, że wychowywałam się na wsi i mogłam eksplorować świat natury od małego. Dziadek był osobą, która pokazała mi, że obecność natury jest ważna, podczas wiosennych i letnich spacerów pokazywał jak wyglądają stokrotki, dziewanna i inne zielska. Wtedy jeszcze nie pomyślałam, że po latach będę chodzić w te same miejsca, zbierać cenne zioła, stosować je w kuchni i z pełną świadomością doceniać terapeutyczne walory chwastów i roślin, które nas otaczają.

Przełomowym momentem dla mnie było odkrycie na nowo konopi. Roślina, której właściwości były skrywane przed światem sprawiła, że fascynacja światem natury wybuchła u mnie ze zdwojoną mocą. To jak jest niezwykle uniwersalną rośliną, doprowadziła mnie to tego, że zaczęłam zastanawiać się ile tajemnic kryją inne rośliny. Zaczęłam zgłębiać i poznawać je na nowo. Na co dzień nikt nie zastanawia się ile dobra kryje się w mniszku lekarskim, liliaku pospolitym czy forsycji.

Odkryłam, że odpowiednio dobrane rośliny potrafią wspomagać nas na każdym kroku i w wielu dolegliwościach. Naturalna apteka rośnie wokół nas.

Jeśli te tematy również są dla Ciebie ważne, to zapraszam do wspólnej wędrówki po ziołowej stronie życia.

Paulina Szmerek – Herba Sfero
Głęboko wierzę w holistyczne podejście do zdrowia i ogromną moc natury. Uważam, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego silnie koncentruję się na profilaktyce. Przekazuję wiedzę, która budzi energię i chęć do zmiany. Dzielę się swoim doświadczeniem, przekazuję wiedzę, którą znam i praktykuję na co dzień. KLIKNIJ i poczytaj o HerbaSfero w mojej wizytówce!

Chcesz być na bieżąco z holistycznymi nowinkami?
ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA TUTAJ!

Copyright © 2024 Duchowi.pl - Znajdź holistycznych specjalistów I wiedzę I miejsca I wydarzenia
Projekt i wykonanie : EGDDesign
Scroll to top