Ustawienia Hellingera, Ustawienia systemowe, rodzinne – Co to?

CZYM SĄ USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE/ RODZINNE / SYSTEMOWE ?

Ustawienia Hellingerowskie (Systemowe/ Rodzinne) – Co to?


Ustawienia Systemowe (Hellingerowskie, Rodzinne) są stosunkowo nową, niezwykle transformującą metodą pracy terapeutycznej, którą odkrył, zbadał, rozwinął i spopularyzował Bert Hellinger.
Tę pracę nadal kontynuuje i rozwija jego żona Sophie oraz jego wieloletni współpracownicy i uczniowie.
Ustawienia Są nazywane terapią krótkoterminową – już jedno ustawienie ma znaczący wpływ na całe nasze życie.
W rzeczywistości są jednak czymś więcej niż konwencjonalną terapią. Sam twórca metody, pod koniec swojego życia nazywał ją filozofią stosowaną.

Metoda ta, w całości zbudowana jest na wieloletnich obserwacjach i doświadczeniach. Nieustannie rozwija się i ewoluuje, a każdy kolejny Terapeuta wnosi do niej swoje unikatowe jakości, odkrycia, wglądy i spostrzeżenia.

W czym pomogą ustawienia Hellingera?

Za pomocą Ustawień Systemowych można znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące ważnych obszarów naszego życia, do których należą na przykład:
-Relacje rodzinne
-Związki miłosne
-Rodzicielstwo i wychowywanie dzieci
-Życie zawodowe
-Zdrowie fizyczne i umysłowe

Dzięki Ustawieniom Hellingerowskim można dotrzeć do przyczyn i źródła problemów, niepowodzeń, zastojów i utknięć życiowych, a także niezrozumiałych uczuć, reakcji i tendencji, pojawiających się w naszym funkcjonowaniu, takich jak na przykład nieuzasadnione poczucie winy, poczucie wyobcowania, wykluczenia i odmienności, samotności, tęsknoty, smutku, zagubienia czy braku sił i motywacji w życiu codziennym.

Ustawienia Systemowe – Energia Miłości

Ustawienia Hellingera bardzo szybko prowadzą do źródła problemu, wyciągają na światło dzienne to, co schowane, ukryte i przekłamane oraz kontaktują nas z zepchniętymi do podświadomości trudnymi emocjami, dlatego czasami jedno ustawienie daje tyle, co kilka lat tradycyjnej psychoterapii, co często zdarza mi się słyszeć od Klientów.

Dla mnie osobiście, ustawienia łączą nas z wyższą świadomością uniwersalnej miłości, która stoi za wszystkim co nas otacza. Pozwalają sięgnąć poza umysł i ego, otwierają na nowe. Kontaktują z tym co ważne i istotne.
Pomagają wzbić się na wyższe częstotliwości i poziomy naszej wielowymiarowości. Pozwalają patrzeć na całość, na jednię i odczuwać połączenie z poziomu serca, duszy i ducha ze wszystkim co istnieje i ma na nas wpływ jako jednostek ale i całości.

Jest to wspólna, piękna praca w służbie, na rzecz ludzkości i miłości. Wprowadza porządki miłości tam gdzie ich zabrakło, przynosi pokój, spokój i pojednanie. Uwalnia od uwikłań w trudne losy innych, wspiera w tym, aby żyć własnym życiem i czerpać z niego to, co dla nas najwłaściwsze.

Ustawienia Hellingerowskie – Co dają?

Ustawienia są przede wszystkim skuteczne, a efekty często szybko manifestują się realnie, w życiu codziennym, w wielu jego dziedzinach. Praca w polu energoinformacyjnym poprzez ustawienia, często przynosi ze sobą wiele prezentów, darów, łask, które wcześniej nie były dla nas widoczne i osiągalne.

Poszerza horyzonty i świadomość. Dla ludzi którzy odważyli się z niej skorzystać, życie zaczyna być bardziej uporządkowane, radosne, bogate, lekkie, ciekawe i autentyczne.
Ta metoda pięknie wspiera nas w odkrywaniu swojego wnętrza i w samodoskonaleniu.
Pomaga zgodzić się na to, co JEST i jakie jest, a także czerpać z tego radość, a w konsekwencji odczuwać
wewnętrzne prawdziwe szczęście.

Ustawienia Hellingerowskie dają wiele możliwości i stawiają do osobistej siły, wpływają także na jakość pracy zawodowej, biznes, pieniądze, związki miłosne ,a nawet zdrowie. Dają odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Wymagają jednak odwagi i gotowości w zmierzeniu się z prawdą i często pozostawieniem swojej lojalności i ślepej miłości wobec trudnych losów przodków czy też podążaniem za bliskimi w śmierć.

Ustawienia pracują na wielu poziomach min. osobistym, rodowym, duchowym, a bywa ,że I karmicznym.
Dzięki nim możemy otrzymać wgląd w dany problem, spojrzeć na niego z innej, głębszej perspektywy, zobaczyć swoje uwikłania i dokonać odciążających zmian na wielu płaszczyznach, często nie widocznych na pierwszy rzut oka.
Celem ustawień jest wprowadzenie spokoju i porządków miłości, które mogły zostać naruszone lub utracone.

Jak pracować Ustawieniami Systemowymi

Metodą można pracować indywidualnie – sam na sam z terapeutą w gabinecie albo internetowo czy telefonicznie lub też w grupie podczas trwania warsztatów.
Podczas sesji indywidualnej korzystamy z wizualizacji i pracy z obrazami wewnętrznymi, czasem sięgamy do traum z dzieciństwa, czasem ujawniają się traumy rodowe, a także połączenia z innymi systemami do których przynależymy.
Takimi systemami są na przykład:
-system naszej rodziny,
-miejsca
-zakładu pracy,
-firmy,
-szkoły
czy innych grup społecznych, które na nas oddziałują lub oddziaływały.

Terapeuta może posługiwać się również przedmiotami takimi jak na przykład figurki, kartki, kubki, poduszki, pluszaki czy krzesła i używać ich do reprezentowania danego członka systemu, emocji, choroby czy innego problemu.

Może również sam stać się reprezentantem tematu i służyć poprzez odczucia w swoim ciele, dając się prowadzić większemu polu I ruchom ducha. Często przychodzą wtedy konkretne gesty, zdania czy słowa ,które są znane Klientowi i mają powiązanie z tym z czym Klient przyszedł, zupełnie się tego nie spodziewając.

Grupowe Ustawienia Systemowe

Grupowe ustawienia systemowe wyglądają nieco inaczej.
W tym przypadku, wszyscy uczestnicy zasiadają w kręgu, a reprezentanci poruszają się na środku jak po żywej mapie, pozwalając prowadzić się większym siłom, pozostając w ciszy oraz skupieniu. Prowadzący dostraja się do częstotliwości systemu Klienta, współbrzmi niejako z nim; staje się odbiornikiem i przekaźnikiem najistotniejszych informacji i spostrzeżeń wynikających z przebiegu ustawienia, które krok po kroku ujawniają się na podstawie tego co przedstawiają reprezentanci.

Liczą się fakty, a czasem terapeuta nie musi nic wiedzieć. Im wie mniej na temat Klienta tym lepiej.

To co ma zostać ujawnione, po prostu się pokaże. Padają wtedy istotne zdania wraz z obrazami, które działają na Duszę I podświadomość Klienta. Nikt tutaj niczym nie steruje na siłę, ustawienie ujawnia się samo. Udane ustawienie potrafi działać również na pozostałych członków systemu, mimo ,że nie ma ich fizycznie na sali podczas warsztatów.

Wyniki Ustawień

Ukazuje się to, co nie zostało do tej pory jeszcze uzdrowione, a pragnie być dożyte, domknięte, zobaczone, uwolnione, uznane, przyjęte. Wszystko po to, aby w końcu móc zobaczyć swój indywidualny los, swoje życie takim jakie jest bez obciążeń, które często nosimy latami, od urodzenia lub nawet jeszcze przed nim.

Zaczynamy podejmować wybory bardziej świadomie, jesteśmy w tym autentyczni, trzeźwi oraz przytomni, nie musimy już dłużej za niczym gonić na siłę, a okoliczności życiowe stają się dla nas bardziej sprzyjające i życzliwe, pełne miłości.
Zmienia się nasze otoczenie, wewnętrzna relacja z samym sobą a także z innymi, problemy tracą na swojej wielkości, wznosimy się na wyższy poziom odczuwania I kreowania a wszechświat odwdzięcza się nam tym samym.

Ustawienia Systemowe – O czym pamiętać?

Każde ustawienie powinno odbywać się w atmosferze wzajemnego szacunku, życzliwości I dyskrecji. Każdy uczestnik służy tam każdemu, z poziomu uniwersalnej miłości, a ewentualne osobiste osądy czy ocenę zostawia przy sobie.

Według mojego osobistego spojrzenia, nasza dusza – nadświadoma część nas samych, tzw. Boska część / wyższa jaźń, pozostaje w rezonansie, synchroniczności i połączeniu ze wszystkim i ze wszystkimi, również ze wszystkim co wydarzyło się w naszej rodzinie, zarówno z osobami żyjącymi jak i ze zmarłymi.
Z wieloma różnymi systemami, nie tylko rodzinnymi.
Jesteśmy z nimi powiązani między innymi na poziomie duchowym.
Posiadamy także pamięć kolektywną zapisaną w naszych ciałach, w pamięci komórkowej.


Po więcej informacji i praktyki zapraszamy na Nasze social media INSTAGRAMA oraz FACEBOOKA i YOUTUBE
Zostańmy w kontakcie!

Bert Hellinger – cytaty

A na koniec pragnę przedstawić Państwu kilka cytatów Berta Hellingera aby jeszcze lepiej zobrazować działanie ustawień :

,,Jeśli w związku partnerskim mąż chce otrzymać od żony lub żona chce otrzymać od męża taką samą bezwarunkową miłość, jakiej dziecko pragnie od swoich rodziców, oczekują, że inni dadzą im takie samo bezpieczeństwo, jakie rodzice dają swoim dzieciom. W rezultacie w partnerstwie pojawia się kryzys, który kończy się tym, na który skierowano zbyt wysokie oczekiwania, odchodząc lub odchodząc. I robi to dobrze, ponieważ przeniesienie pewnego porządku z dzieciństwa na relacje w parze oznacza niesprawiedliwość w stosunku do innego.„

,,Jeśli dana osoba zatrzymała się na ścieżce i nie chce iść dalej, nie jest to kwestia wiedzy. Po prostu szuka pewności tam, gdzie potrzebna jest odwaga, i wolności tam, gdzie właściwy nie pozostawia mu wyboru„

,, Zazdrość służy jako sposób na przeniesienie winy na kogoś innego.„

,,Kiedy dajemy coś innym, ale nie akceptujemy niczego w zamian, wydajemy się, że informujemy ich: „Lepiej jest, jeśli czujesz się bardziej winny ode mnie”„

,,Nosiciele przyjętego gniewu po prostu są obok siebie z gniewem … a jednocześnie są dumni i uważają się za słusznych; ale ich gniew i wynikające z niego działania są zasilane energią zewnętrzną i czyjąś prawem. Dlatego nosiciele gniewu pozostają słabi, a ich wysiłki są daremne. Ale ofiary adoptowanego gniewu czują się silne i słuszne, ponieważ wiedzą, że cierpią niesprawiedliwie; pozostają jednak słabi i cierpią na próżno.„

,,Cierpienie jest łatwiejsze niż rozwiązanie problemu.„

Z miłością i wdzięcznością Paulina Kubaszek – Aura Studio


Paulina Kubaszek – bioenergoterapia, coaching, mentoring, wsparcie, hipnoza i hipnoterapia, medytacja i mindfulness, naturopatia, psychologia i psychoterapia, szkolenia, warsztaty i kręgi, ustawienia systemowe
Więcej o specjalistce znajdziesz TUTAJ
,,Na równi, z cierpliwością, szacunkiem, pokorą i miłością będziemy przyglądać się obszarom z jakimi zdecydujesz się wspólnie pracować.…”


Po więcej informacji i praktyki zapraszamy na Nasze social media INSTAGRAMA oraz FACEBOOKA
Zostańmy w kontakcie!

Copyright © 2024 Duchowi.pl - Znajdź holistycznych specjalistów I wiedzę I miejsca I wydarzenia
Projekt i wykonanie : EGDDesign
Scroll to top